Kategorie
Polski

Częste pytania i odpowiedzi

Zakup urządzenia:

Jaki jest okres gwarancji na urządzenie?

Urzędzenie posiada 24 miesięczną gwarancję, z serwisem słowackiego producenta, który produkuje urządzenia już więcej niż 25 lat. Nie kupuj urządzeń od nieznanych producentów i przy których nie wiesz sprawdzić kraj pochodzenia.

Kiedy urządzenie będzie dostępne?

Urządzenia są zazwyczaj gotowe w ciągu 3-5 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia.

Gdzie mogę zamówić urządzenie?

Współpracujemy z dystrybutorami marki SRSmedilux w ramach całej UE. Aktualna lista DYSTRYBUTÓROW znajduje się tutaj. Jeśli nie znajdziesz na liście dystrybutora z Twojego kraju lub chciałbyś być jednym z nich napisz nam email na adres: sales@SRSmedilux.com

W jaki sposób przebiega dostawa urządzenia?

Korzystamy z międzynarodowych usług kurierskich DPD/DHL/TNT. Cena za dostawę zostanie obliczona w zależności od kraju dostawy.

Jak zapłacę za urządzenie?

Metodą płatności jest faktura płatna z góry za pomocą przelewu bankowego.

Jakie są rozmiary i kolor urządzenia?

Rozmiary: 600 x 150 x 70 mm
Kolor: RAL7035
Waga: 3,9 kg

Czy urządzenie jest certyfikowane?

Urządzenie jest certyfikowane przez akredytowane laboratorium i spełnia wszystkie wymagania, aby posiadało znak CE. Jeśli potrzebujesz protokół o cerytifikacji produktu napisz nam.

Dyrektywa niskonapięciowa 2014/35/EU                     

  • EN 60335-1:2012/A11:2014/A13:2017
  • EN 60335-2-65:2003/A1:2008/A11:2012

Dyrektywa EMC 2014/30/EU

  • EN 61000-6-3:2007/A1:2011
  • EN 61000-6-1:2007

Dyrektywa RoHS 2011/65/EU

Zasady działania:

Jak działa urządzenie?

Urządzenie posiada wentylatory, które wdmuchują powietrze do specjalnej komory z lampą UV-C. Jej promieniowanie czyści przepływające powietrze z wirusów, bakterii, pleśni. Jest to jedna z najefektywniejszych metod dezynfekcji. Promieniowanie UV-C w komorze powoduje zniszczenie lub destrukcję RNA i DNA. Jest to fotochemiczny process dezynfekcji/sterylizacji, podczas której nie są używane żadne chemikalia lub toksyczne substancje.

Czy urządzenie jest bezpieczne do użytku domowego?

Używanie urządzenia jest bezpieczne dla niedoświadczonych użytkowników, ponieważ nie są konieczne żadne działania ze strony użytkownika na jego funkcjonowanie. Jednakże, podczas wymiany lamp, jest konieczna wyjątkowa ostrożność. Należy kierować się instrukcją urządzenia lub skontaktować się z naszym serwisem, który chętnie pomoże.

Czy urządzenie nadaje się do użytku w gabinetach lekarskich oraz aptekach?

Tak, urządzenie jet zalecane w tych miejscach ze względu na, zwiększoną możliwość zanieczyszczenia powietrza w tych pomieszczeniach (w porównaniu z warunkami domowymi)

Czy urządzenie nadaje się do użytku w placówkach przedszkolnych lub na placach zabaw dla dzieci?

Tak, urządzenie jest zalecane w tych miejscach i jest bezpieczne do użytkowania. Należy je jednak umieścić poza zasięgiem dzieci!!!

Czy urządzenie nadaje się do użytku w gabinetach dentystycznych?

Tak, urządzenie jest zalecane w tych miejscach i jest bezpieczne do użytkowania. Należy je jednak umieścic z daleka od źródeł wody.

Instalacja i użytkowanie:

Jak obliczę ile urządzeń potrzebuję?

Można to obliczyć mnożąc wymiar pomieszczenia (w m²) przez jego wysokość. Urządzenie SRSmedilux ma przepływ powietrza 57 m³ na godzinę. Oznacza to, że jeśli włączymy urządzenie w pomieszczeniu o wymiarze 23 m² i wysokości 2.5 m, będzie ono w stanie przeczyścić powietrze w ciągu 1 godziny.       

Biorąc to pod uwagę, jeśli inny producent podaje wkaźnik przepływu powietrza na przykład na 10 m³, to takiemu urządzeniu zajmie godzinę przeczyścić powietrze w pomieszczeniu o wymiarach ​​4 m² i wysokości 2.5 m. in an hour. Zalecamy porównać przepływ powietrza obliczany w m³ na godzinę naszych urządzeń SRSmedilux i urządzeń konkurencyjnch.      

Urządzenie działające w małych sklepach:

W małych sklepach, zalecamy używać jednego urządzeniu w miejscu z największym przepływem klientów. Może to być na przykład obszar kas, gdzie urządzenie może być włączone bez przerwy podczas godzin otwarcia sklepu. Jeśli w sklepie znajduje się na przykład większa ilość punktów kasowych, położonych w innych miejscach, zalecamy użycie jednego urządzenia w każdym takim punkcie. Będzie to efektywna ochrona zarówno klientów, jak i pracowników.   

Urządzenie działające w gospodarstwie domowym:

W standardowym gospodarstwie domowym, z maksymalnym wymiarem pomieszczeń do 22 m², zalecamy używanie jednego urządzenia w każdym z pomieszczeń przez około 60 minut, tak aby powietrze w pomieszczeniu zostało zdesynfekowane. Następnie można przenieść urządzenie do następnego pomieszczenia i tam wykonać proces dezynfekcji. Jeżeli potrzebujesz zdesynfekować powietrze w kilku pomieszczeniach naraz, użyj większą ilość urządzeń (osobno na każde pomieszczenie).    

Urządzenie działające w aptece:

Zalecamy używanie na zasadzie podobnej jak w małym sklepie, czyli umieszczenie urządzenia w miejscu gdzie jest obecnych najwięcej klientów. Może to być na przykład obszar kas, gdzie urządzenie może być włączone bez przerwy podczas godzin otwarcia sklepu. Jeśli w sklepie znajduje się na przykład większa ilość punktów kasowych, położonych w innych miejscach, zalecamy użycie jednego urządzenia w każdym takim punkcie. Będzie to efektywna ochrona zarówno klientów, jak i pracowników.

Czy urządzenie musi być włączone cały czas czy wystarczy włączyć je tylko na określony czas? 

W miejscach z dużym przepływem osób, takich jak poczekalnie, biura, gabinety lekarskie, apteki i sklepy, zalecamy aby urządzenie było włączone cały czas.    

Jeżeli używasz urządzenia w gospodarstwie domowe sugeruj się wskazówkami z sekcji Urządzenie działające w gospodarstwie domowym.     

Dlaczego wasze urządzenie nie jest w stanie pokryć obszar 300 m² ? Producenci urządzeń konkurencyjnych twierdzą, że ich produkt ma taką możliwość…

Podczas jego działania, urządzenie wdmuchuje powietrze z pomieszczenia. Aby zapewnić efektywne eliminowanie wirusów, jest potrzebne aby filtrować powietrze przynajmniej raz za 8 godzin w pomieszczeniach z obecnością 1-2 osób. Jeżeli w pomieszczeniu znajduje się więcej osób albo jest miejsce publiczne, jest potrzebne filtrować powietrze kilkukrotnie w krótkim czasie. Dlatego też, do większych pomieszczeń,  zalecamy używanie większej liczby urządzeń lub urządzeń specjalnego typu.

Głośność urządzenia:

Czy urządzenie jest naprawdę ciche? Mam małe dziecko, a chcę zainstalować urządzenie w pokoju dziecięcym.

Tak, urządzenie jest naprawdę bardzo ciche, poziom hałasu wynosi do 20 dB, co oznacza, że urządzenie nie jest słyszalne nawet w nocy z odległości 2 metrów.

Dlaczego głośność urządzenia jest taka ważna?

Podczas działania urządzenia, wdmuchuje ono powietrze z poimieszczanie za pomocą specjalnych wentylatorów, które posiadają specyficzną skalę głośności. Oczywiście, nikt przecież nie chce aby nieustanny hałas wentylatorów przeszkadzał mu w oglądaniu telewizji lub czytaniu ulubionej książki. Dlatego też, wyposażyliśmy urządzenie w specjalne, najciszche na rynku, wentylatory. Gwarantują one maksymalny poziom hałasu 14 dB.

Czy poziom hałasu 30 dB jest tolerowany?

Naszym zdaniem, jest tolerowany, ale tylko do użytku przemysłowego. Jeśli sprzedawca twierdzi że ten poziom hałasu nie będzie słyszalny, prawdopodobnie zwadza.

Porównania:

Dlaczego miałbym kupić wasze urządzenie, a nie inny oczyszczać powietrza za 400 złotych?

Dostępne na rynku oczyszczacze są wyposażone jedynie w małe źródło promieniowania UV-C. Urządzenia w przedziale cenowym do 1200 złotych , które testowaliśmy, były wyposażone w źródło promieniowania UV-C o mocy zaledwie 8W. Nasze urządzenia posiadają źródła promieniowania UV-C 36W lub 48W, to znaczy że mają co najmniej 5-6 razy większą moc niż inne urządzenia.

Serwis urządzenia:

Skąd będę wiedzieć, że jest konieczna wymiana zużytej lampy?

Urządzenie jest wyposażone w trzy diody LED oraz powiadomienie dźwiękowe.

  • ZIELONY: oznacza że urządzenie jest włączone i działa prawidłowo.
  • CZRWONY: miga lub świeci stale, oznacza że występuje problem z urządzeniem.
  • SYGNAŁ DŹWIĘKOWY: oznacza że nastała konieczność wymiany lamp albo że wystąpił ważny problem z działaniem urządzenia.

Kto może mi wymienić lampy? Nie chcę robić tego sam.

Lampy mają żywotność około 8000 godzin. Oznacza to, że w przypadku działania urządzenia 8 godzin dziennie, konieczność ta nastanie po więcej niż 2,5 roku. Jeżeli urządzenie sygnalizuje wymianę lamp, prosimy o kontakt z naszym serwisem, który chętnie pomoże z ich wymianą.

Akcesoria i sterowanie:

Czy mogę sterować urządzenie zdalnie?

Istnieje możliwość podpięcia pod kontakt modułu Wi-Fi, przez który można ustalić godziny włączenia/wyłączenia urządzenia, również podczas nieobecności w pomieszczeniu.

Czy jest również dostępny stojak na kółkach?

Tak, stojak na kółkach będzie dostępny od 10 maja 2020 roku. Obecnie jest on w fazie produkcji.

Wyposażenie przemysłowe:

Czy jesteście w stanie wyprodukować również urządzenie szyte na miarę? Na przykład do magazynu, który nie posiada limitu hałasu.

Oczywiście! Napisz nam email na adres sales@SRSmedilux.com, a my zaprojektujemy i wyprodukujemy urządzenia zgodnie z Twoimi potrzebami.