fbpx
Categories
Polski

Częste pytania i odpowiedzi

Jaki jest okres gwarancji na urządzenie?

Urządzenie posiada 24 miesięczną gwarancję, z serwisem słowackiego producenta, który produkuje różne urządzenia już więcej niż 25 lat. Nie kupujesz urządzenia z wątpliwym krajem pochodzenia albo od producenta, który za miesiąc lub rok skończy działalność, a Ty zostaniesz bez części zamiennych.

Jak mogę zamówić urządzenie?

Współpracujemy z dystrybutorami marki SRSmedilux w ramach całej UE. Aktualna lista DYSTRYBUTÓROW znajduje się tutaj. Jeśli nie znajdziesz na liście dystrybutora z Twojego kraju lub chciałbyś być jednym z nich napisz nam email na adres: sales@SRSmedilux.com

W jaki sposób przebiega dostawa urządzenia?

Korzystamy z międzynarodowych usług kurierskich DPD, DHL, TNT. Cena za dostawę zostanie obliczona w zależności od miejsca dostawy. 

Jak zapłacę za urządzenie?

Metodą płatności jest faktura płatna z góry za pomocą przelewu bankowego.

Czy urządzenie jest certyfikowane?

Urządzenie jest certyfikowane przez akredytowane laboratorium i spełnia wszystkie wymagania, aby zostało wprowadzone do użytku. Jeśli potrzebujesz protokół o cerytifikacji produktu, skontaktuj się z nami.

Dyrektywa niskonapięciowa 2014/35/EU                     

  • EN 60335-1:2012/A11:2014/A13:2017
  • EN 60335-2-65:2003/A1:2008/A11:2012

Dyrektywa EMC 2014/30/EU

  • EN 61000-6-3:2007/A1:2011
  • EN 61000-6-1:2007

Dyrektywa RoHS 2011/65/EU

Bezpieczne korzystanie z urządzenia:

Czy korzystanie z urządzenia przy obecności osób jest bezpieczne?

Urządzenie zostało zaprojektowane do dezynfekcji powietrza przy obecności osób. Dzięki optycznym osłonom z wysoką przepuszczalnością powietrza, promieniowanie UV-C zostaje w środku urządzenia i nie szkodzi osobom w jego otoczeniu. Używanie urządzenia jest bezpieczne również dla niedoświadczonych użytkowników. Do prawidłowego funkcjonowania, nie wymaga również żadnych działań ze strony użytkownika. Jest jednak niezmiernie ważne, aby zachować ostrożność wymieniając zużyte lampy. W tym przypadku należy stosować się do instrukcji producenta lub skontaktować się z naszym serwisem.

Czy urządzenie nadaje się do użytku w gabinetach lekarskich oraz aptekach?

Tak, urządzenie jet zalecane w tych miejscach ze względu na zwiększoną możliwość zanieczyszczenia powietrza w tych pomieszczeniach (w porównaniu z warunkami domowymi).

Czy urządzenie nadaje się do użytku w placówkach przedszkolnych lub na placach zabaw dla dzieci?

Tak, urządzenie jest zalecane w tych miejscach i jest bezpieczne do użytkowania. Należy je jednak umieścić poza zasięgiem dzieci!!!

Czy urządzenie nadaje się do użytku w gabinetach dentystycznych?

Tak, urządzenie jest zalecane w tych miejscach i jest bezpieczne do użytkowania. Należy je jednak umieścić z daleka od źródeł wody.

Zasady działania:

Jak działa urządzenie?

Urządzenie posiada wentylatory, które wdmuchują powietrze do specjalnej komory z lampą UV-C. Jej promieniowanie czyści przepływające powietrze z wirusów, bakterii, pleśni. Jest to jedna z najefektywniejszych metod dezynfekcji. Promieniowanie UV-C w komorze powoduje zniszczenie lub destrukcję RNA i DNA. Jest to fotochemiczny proces dezynfekcji/sterylizacji, podczas której nie są używane żadne chemikalia lub toksyczne substancje.

Inny producent urządzeń uważa, że otwarty model urządzenia jest odpowiedni do stosowania w warunkach domowych. Czy jest to prawda?

Otwarty model urządzenia jest powszechnie używany w warunkach przemysłowych oraz placówkach medycznych. Jego niewątpliwą zaletą jest, dzięki bezpośredniemu promieniowaniu na cały obszar pomieszczenia, możliwość bezpośredniego zabijania mikroorganizmów na obiektach i powierzchniach. Ma jednak również kilka wad, które według nas, stanowią niebezpieczeństwo przy stosowaniu tego typu urządzeń w warunkach domowych. Należą do nich na przykład:

  • Promieniowanie UV-C jest wyjątkowo niebezpieczne dla skóry, oczu, ale także kwiatów i wszystkich innych żywych organizmów. Podczas działania urządzenia musi być zabezpieczone bezpieczeństwo osób. To, według nas, nie jest możliwe do zrealizowania w warunkach domowych. Użycie przedłużacza nie jest, według nas, rozwiązaniem problemu.
  • Promieniowanie UV-C powoduje szybsze zużycie („zmęczenie”) plastików (na przykład białych ram okien z PVC). Przy długiej ekspozycji na promieniowanie, staną się one żółte.           

Instalacja i użytkowanie:

Jak obliczę, ile urządzeń potrzebuję?

Zalecamy porównać przepływ powietrza obliczany w m³ na godzinę naszych urządzeń PROmedilux i urządzeń konkurencyjnych. Przy wyborze zamkniętego model urządzenia należy kierować się 2 podstawowymi parametrami: moc urządzenia oraz przepływ powietrza na godzinę pracy. Wyższe parametry oznaczają lepszą efektywność pracy. Te dwa parametry muszą jednak być odpowiednio zoptymalizowane.

Obliczenie, ile urządzeń jest potrzebne do danego pomieszczenia, jest proste. Objętość pomieszczenia w m3 (szerokość x długość x wysokość) należy podzielić przez ilość powietrza czyszczonego przez urządzenie na godzinę.
Oznacza to, że jeśli na przykład inny producent tego typu urządzenia określa przepływ urządzenia na godzinę na poziomie 10 m3  to jego urządzenie przefiltruje powietrze w pomieszczeniu o wymiarze 4 m3  i wysokości 2,5m w godzinę. Matematyka i fizyka działa dla wszystkich tak samo.

Urządzenie działające w małych sklepach: 

W małych sklepach zalecamy używać jednego urządzeniu w miejscu z największym przepływem klientów. Może to być na przykład obszar kas, gdzie urządzenie może być włączone bez przerwy podczas godzin otwarcia sklepu. Jeśli w sklepie znajduje się na przykład większa ilość punktów kasowych, zalecamy użycie jednego urządzenia w każdym takim punkcie. Będzie to efektywna ochrona zarówno klientów, jak i pracowników kasowych.

Urządzenie działające w gospodarstwie domowym:

W standardowym gospodarstwie domowym, z wysokością 2,5 m oraz maksymalnym wymiarem pomieszczenia do 22 m², zalecamy używanie jednego urządzenia PMX2A48 lub AW48 w każdym z pomieszczeń przez około 60 minut, tak aby powietrze w pomieszczeniu zostało zdezynfekowane. Następnie można przenieść urządzenie do następnego pomieszczenia i tam wykonać proces dezynfekcji. Jeżeli potrzebujesz zdezynfekować powietrze w kilku pomieszczeniach naraz, użyj większej ilości urządzeń (osobno na każde pomieszczenie).    

Urządzenie działające w aptece:

Zalecamy używanie na zasadzie podobnej jak w małym sklepie, czyli umieszczenie urządzenia w miejscu, gdzie jest obecnych najwięcej klientów. Może to być na przykład obszar kas, gdzie urządzenie może być włączone bez przerwy podczas godzin otwarcia. Jeśli w sklepie znajduje się na przykład większa ilość punktów kasowych, zalecamy użycie jednego urządzenia w każdym takim punkcie. Będzie to efektywna ochrona zarówno klientów, jak i pracowników kasowych.

Czy urządzenie musi być włączone cały czas, czy wystarczy włączyć je tylko na określony czas?

W miejscach z dużym przepływem osób, takich jak poczekalnie, biura, gabinety lekarskie, apteki i sklepy, zalecamy, aby urządzenie było włączone cały czas.    

Jeżeli używasz urządzenia w gospodarstwie domowym, sugeruj się wskazówkami z sekcji Urządzenie działające w gospodarstwie domowym.

Dlaczego wasze urządzenie nie jest w stanie pokryć obszar 300 m²? Producenci urządzeń konkurencyjnych twierdzą, że ich produkt ma taką możliwość…

Podczas jego działania, urządzenie wdmuchuje powietrze z pomieszczenia. Aby zapewnić efektywne eliminowanie wirusów, jest potrzebne, aby filtrować powietrze przynajmniej raz za 8 godzin w pomieszczeniach z obecnością 1-2 osób. Jeżeli w pomieszczeniu znajduje się więcej osób albo jest miejsce publiczne, jest potrzebne filtrować powietrze kilkukrotnie w krótkim czasie. Dlatego też, do większych pomieszczeń,  zalecamy używanie większej liczby urządzeń lub urządzeń specjalnego typu.

Jaka jest żywotność lamp?

Żywotność lamp UV-C jest określana przez danego producenta. W naszych urządzeniach używamy lamp producentów Signify/Philips oraz OSRAM. Żywotność tych lamp to 18000 godzin. Aby zabezpieczyć najlepszą efektywność niszczenia wirusów i bakterii, zalecamy jednak wymianę lamp już po 9000 godzinach. Konieczność wymiany lamp jest sygnalizowana przez urządzenie.

Głośność urządzenia:

Czy urządzenie jest naprawdę ciche?

Tak, urządzenie jest naprawdę bardzo ciche. W naszych urządzeniach używamy specjalnych magnetycznie lewitujących wentylatorów, które są bardzo ciche. Szczegóły dotyczące poziomu głośności znajdują się w specyfikacji technicznej danego modelu urządzenia.

Dlaczego głośność urządzenia jest taka ważna?

Podczas działania urządzenia, wdmuchuje ono powietrze z pomieszczenia za pomocą specjalnych wentylatorów, które posiadają specyficzną skalę głośności. Oczywiście, nikt przecież nie chce, aby nieustanny hałas wentylatorów przeszkadzał mu pracy, oglądaniu telewizji czy czytaniu ulubionej książki. Dlatego też wyposażyliśmy urządzenie w specjalne, najcichsze na rynku, wentylatory. Gwarantują one maksymalny poziom hałasu 14 dB.

Porównania:

Dlaczego miałbym kupić wasze urządzenie, a nie inny oczyszczacz powietrza za 400 złotych?

Cenowo atrakcyjne oczyszczacze, które są dostępne na rynku, są wyposażone jedynie w małe źródło promieniowania UV-C. Urządzenia w przedziale cenowym do 1200 złotych, które testowaliśmy, były wyposażone w źródło promieniowania UV-C o mocy zaledwie do 30 W albo jeszcze mniejszej.

Jako producenci zamkniętych typów urządzenia, wierzymy, że tego typu modele o mocy 30 W albo mniejszej cechuje bardzo niska efektywność pracy, nawet podczas działania w małych mieszkaniach. Z tego powodu nasze urządzenia posiadają źródła promieniowania o mocy minimalnie 48 W.

Serwis urządzenia:

Skąd będę wiedzieć, że jest konieczna wymiana zużytej lampy?

Konieczność wymiany lamp zostanie zasygnalizowana bezpośrednio przez samo urządzenie.

Kto może mi wymienić lampy? Nie chcę robić tego sam.

Lampy mają żywotność około 9000 godzin. Oznacza to, że w przypadku działania urządzenia 8 godzin dziennie, konieczność ta nastanie po więcej niż 2,5 roku. Jeżeli urządzenie sygnalizuje wymianę lamp, prosimy o kontakt z naszym serwisem, który chętnie pomoże z ich wymianą.

Akcesoria i sterowanie:

Czy mogę sterować urządzenie zdalnie?

Tak, modele AW48, CW110 oraz TW220 mogą być sterowane przez sieć Wi-Fi za pomocą smartfonu oraz aplikacji TuyaSmart.

Wyposażenie przemysłowe:

Modele CW110 oraz TW220 posiadają wysoką moc lamp (110 W i 220 W) i są przeznaczone do użytku w większych pomieszczeniach takich jak: magazyny, kawiarnie, restauracje, siłownie i innych.