fbpx
Kategórie
Slovenčina

Časté otázky

Nákup zariadenia:

Kde sa zariadenie vyrába?

Zariadenie bolo vyvinuté a je vyrábané na Slovensku. Zakúpením zariadenia podporujete slovenskú výrobnú spoločnosť.

WordPress Photo Gallery Plugin

Kedy bude zariadenie dostupné?

Zariadenia mávame skladom a zároveň prebieha priebežná výroba. 

Viem si zariadenie objednať?

Napíšte email na predaj@SRSmedilux.com a potvrdíme Vám cenu a termín dodania.

Aká je dlhá záruka na zariadenie?

Zariadenie má záruku 24 mesiacov s podporou slovenského výrobcu,  ktorý vyrába zariadenia viac ako 25 rokov. Nekupujete zariadenie s neoverenou krajinou pôvodu alebo od spoločnosti, ktorá o mesiac – rok prestane existovať a nebudete mať náhradné diely pre zariadenie.

Ako riešite dopravu zariadenia?

Na Slovensku Vám dopravíme zariadenia za cenu vypočítanú vzhľadom na množstvo objednaného tovaru. Pre doručenie do iných krajín nás kontaktujte, vypracujeme Vám ponuku s prepravnými nákladmi.

Ako za zariadenie zaplatím?

Za zariadenie zaplatíte na základe platby zálohovej faktúry.

Je zariadenie certifikované?

Zariadenie je certifikované nezávislým labolatóriom a spĺňa všetky predpisy a nariadenia nutné pre uvedenie výrobku na trh. V prípade, že potrebujete protokol z merania, prosíme kontaktujte nás.

Smernica o nízkom napätí 2014/35/EÚ     

  • EN 60335-1:2012/A11:2014/A13:2017
  • EN 60335-2-65:2003/A1:2008/A11:2012

Smernica EMK 2014/30/EÚ

  • EN 61000-6-3:2007/A1:2011
  • EN 61000-6-1:2007

Smernica RoHS 2011/65/EÚ

Bezpečnosť zariadenia:

Je zariadenie bezpečné pre použitie v prítomnosti osôb?

Žiarič je navrhnutý pre dezinfekciu počas prítomnosti osôb. UV-C žiarenie zostáva v obale samotného žiariča vďaka optickým clonám s vysokou priedušnosťou a preto sa nedostáva mimo a neohrozuje prítomné osoby. Zariadenie je bezpečné pre používanie bežnými požívateľmi, keďže nevyžaduje pre svoju činnosť žiadne zásahy obsluhy.  Pri výmene žiariviek je však nutné postupovať opatrne; postupujte podľa manuálu výrobcu alebo sa obráťte na náš servis a pomôžeme Vám.

Je zariadenie vhodné aj pre ordináciu alebo lekáreň?

Áno, zariadenie sa odporúča v týchto priestoroch, keďže riziko zamorenia priestoru vírusmi je výrazne vyššie ako u Vás doma.

Je zariadenie vhodné pre materskú školu alebo detský kútik?

Áno, zariadenie sa odporúča aj týchto priestoroch a je bezpečné na použitie. Umiestnite ho mimo dosahu detí !!!

Je zariadenie vhodné pre stomatologickú ambulanciu?

Áno, zariadenie sa odporúča aj týchto priestoroch a je bezpečné na použitie. Umiestnite ho mimo priestoru, ktorý môže byť zasiahnutý vodou.

Princíp funkcie:

Ako zariadenie pracuje?

Prístroj pomocou ventilátorov nasáva okolitý vzduch do špeciálnej komory vybavenej UV-C germicídnym zdrojom svetla. UV-C žiarenie potom ožaruje vírusy, baktérie a plesne v prúdiacom vzduchu a tie sú úplne zničené. Táto metóda je jednou z najúčinnejších metód dezinfekcie.  Germicídne UV-C žiarenie v komore svietidla spôsobuje zničenie alebo poškodenie RNA a DNA. Ide o fotochemický proces dezinfekcie / sterilizácie, pri ktorom nevznikajú žiadne vedľajšie toxické alebo chemické produkty.

Iný predajca tvrdí, že pre domácnosti je vhodný otvorený typ žiariča. Je to pravda?

Otvorený typ žiariča sa bežne používa v priemysle alebo lekárstve. Má svoje nesporné výhody kedže priamo ožaruje predmety v miesnosti a zabíja mikroorganizmy na ich povrchu. Má však určité nevýhody, ktoré podľa nás su vysoko rizikové pre použitie v domácnosti. Sú to:

  • UV-C žiarenie je mimoriadne nebezpečné pre pokožku a oči, kvety a vlastne všetky živé organizmi. Počas funkcie zariadenia musí byť bezpodmienečne zabezpečená ochrana osôb. To sa v domácnosti podľa nás nedá zabezpčiť. Riešenie s predlžovacím káblom nepovažujeme za riešenie.
  • UV-C žiarenie spôsobuje starnutie plastov = napríklad aj Vašich rámov bielych plastových okien. Pri dlhodobej expozícii plasty ožltnú.

Inštalácia a používanie:

Ako si spočítam koľko zariadení potrebujem?

Porovnajte si prietok vzduchu v m³ za hodinu zariadenia SRSmedilux a konkurencie. Pri výbere uzavretého germidídneho žiariča sú najdôležitejšie 2 parametre , výkon germicídnych trubíc a prietok vzduchu za hodinu. Vyššie parametre zaručujú vyššiu účinnosť .  Tieto 2 parametre musia byť samozrejme správne  optimalizované.

Výpočet potrebného počtu ks pre daný priestor je jednoduchý .Objem miestnosti  v m3 (šírka x dlžka  x výška )  sa vydelí prietokom vzduchu za hodinu v m3 uvedenom pri germicídnom žiariči .

Preto platí, že pokiaľ iný výrobca takéhoto zariadenia definuje prietok vzduchu za hodinu napr. 10 m³, tak jeho zariadenie dokáže  za hodinu prefiltrovať vzduch v miestnosti s rozlohou 4 m² pri výške stropu 2,5 m. Matematické a fyzikálne princípy platia pre všetkých rovnako.

Zariadenie umiestnené v malom obchode:

V malom obchode odporúčame použiť jedno zariadenie na mieste, kde sa zdržiava najviac zákazníkov, predpokladajme, že je to priestor pokladní, trvalo zapnuté počas predajnej doby. V prípade, že máte v prevádzke viacero pokladní, odporúčame použiť jedno zariadenie na každú pokladňu pre efektívnu ochranu predávajúceho a kupujúceho.

Zariadenie umiestnené v domácnosti:

V bežnej domácnosti s výškou stropu približne 2,5 m , kde je veľkosť miestností do 22 m²,  odporúčame použiť jedno zariadenie PMX2A48 alebo AW48, ktoré je v každej izbe umiestnené na cca 60 minút, tak aby vydezinfikovalo vzduch v miestnosti. Následne zariadenie viete premiestniť do inej miestnosti a vykonať dezinfekciu vzduchu tam. V prípade, že potrebujete dezinfikovať viacero izieb naraz, použijete viacero zariadení.

Zariadenie umiestnené v lekárni:

Platí odporúčanie ako pre obchod, t. j. odporúčame použiť jedno zariadenie na miesto,  kde sa zdržiava najviac zákazníkov (predpokladajme, že je to priestor pokladní), trvalo zapnuté počas predajnej doby. V prípade, že máte v prevádzke viacero pokladní, odporúčame použiť jedno zariadenie na každú pokladňu pre efektívnu ochranu predávajúceho a kupujúceho.

Musí byť zariadenie v miestnosti trvalo zapnuté alebo ho stačí zapnúť na istý čas?

V priestoroch s častým pohybom a väčšou koncentráciou počtu osôb ako sú čakárne, úrady, ambulancie, lekárne, obchody  atď.,  odporúčame zariadenie nechať trvalo zapnuté.  

Pri používaní zariadenia v domácnosti postupujte tak, ako je uvedené v časti Zariadenie umiestnené v domácnosti.

Prečo Vaše zariadenie „neochráni“ 300 m² priestor? Vaša konkurencia tvrdí, že to dokáže…

Zariadenie pri svojej činnosti nasáva vzduch z miestnosti. Pre efektívnu likvidáciu vírusov je nevyhnutné tento vzduch filtrovať minimálne 1 x za 8 hodín v prípade, že sa v priestore nachádzajú 1-2 osoby. V prípade, že je v priestore viac osôb alebo ide o  verejný priestor je nutné prefiltrovať vzduch viackrát za kratší čas. Preto odporúčame pre väčšie priestory viacero zariadení alebo špeciálny model zariadenia.

Aká je životnosť germicídnych trubíc?

Životnosť zdroja UV-C žiarenia určuje výrobca UV-C trubice. V našom prípade ide o Signify/Philips alebo OSRAM. Životnosť týchto trubíc je 18 000 hodín. Kvôli čo najvyššej efektivite zabíjania vírusov a baktérií odporúčame vymeniť trubice už po 9000 hodinách . Potreba výmeny  trubice je signalizovaná na zariadení.

Hlučnosť zariadenia:

Je zariadenie skutočne tiché?

Áno zariadenie je skutočne tiché. Používame špeciálne magneticky levitujúce ventilátory ktoré sú velmi tiché. Hodnoty hlučnosti nájdete uvedené pri konkrétnom produkte.

Prečo je dôležitá hlučnosť zariadenia?

Zariadenie pri svojej činnosti nasáva vzduch z miestnosti ventilátormi, ktoré majú špecifickú hlučnosť. Samozrejme, že si neželáte byť rušení neustálym hlukom ventilátorov pri práci alebo pri sledovaní TV resp. čítaní Vášho obľúbeného románu. Z tohto dôvodu sme zariadenie vybavili špeciálnymi ventilátormi s najtichšou prevádzkou na trhu. Ventilátor má garantovanú maximálnu hlučnosť 14 dB.

Porovnania:

Prečo by som si mal kúpiť Vaše zariadenie a nie tzv. čističku vzduchu v cene 100 € ?

Cenovo dostupné uzatvorené UV-C čističky vzduchu na trhu sú vybavené slabým zdrojom žiarenia UV-C. Konkurenčné typy, ktoré sme vyskúšali v cenovej hladine do 300 €, boli všetky vybavené UV-C výbojkami s maximálnym výkonom 30W alebo nižším.

Ako výrobca  uzatvorených germicídnych žiaričov si myslíme že uzavreté germicídne žiariče s výkonom 30W a nižšie majú len veľmi malú účinnosť aj pri  použití v malých bytových priestoroch. Z tohto dôvodu žiariče SRSmedilux  majú najnižší výkon UV-C výbojok 48W.

Servis:

Ako zistím že je potrebné vymeniť UV-C výbojku ?

Zariadenie signalizuje potrebu výmeny výbojky.

Kto mi vymení výbojku? Nechcem ju meniť sám.

Výbojka má životnosť cca 9000 hodín, pri činnosti 8 hodín denne ju budete musieť vymeniť za viac ako dva a pol roka. V prípade, že zariadenie hlási požiadavku na výmenu výbojky, prosíme obráťte sa na náš servis a pomôžeme Vám s výmenou.

Príslušenstvo a ovládanie:

Môžem zariadenie diaľkovo ovládať?

Áno, modely AW48 ,CW110 a TW220 sa dajú ovládať smartphonom cez wifi aplikáciu TuyaSmart.

Zariadenia pre priemysel:

Modely CW110 a TW220 majú vysoký výkon trubíc ( 110W a 220W ) a sú určené aj do väčších priestorov ako sú sklady , jedálne, reštaurácie , fitness centrá a iné priemyselné priestory.